Dobrý den.

Musím Vám oznámit, že jsem se dostal do velké životní a finanční tísně. Jsem nucen zrušit ordinaci a ukončit její provoz na dobu neurčitou.

Pokud chcete přispět na vývoj nových přístrojů a strojů pro korekci deformací těla a na vývoj dalších nových technologií, pošlete finanční dar na číslo účtu:

988888811 / 5500.

Do platebního příkazu napište do poznámky vaše jméno, příjmení a adresu (i elektronickou adresu), abych Vám mohl poslat potvrzení, pokud potvrzení potřebujete.
Krční páteř

Problémy

Je to nejpohyblivější část páteře. Skrze ní dochází k prokrvování hlavy. Při jejím poškození v první etapě může dojít k nedostatečnému odtoku krve a později i k nedostatečnému přítoku, což má vliv na vnitřní tlak hlavy a očí. To se projevuje bolestmi hlavy, sníženou pamětí a nedostatečným analytickým výkonem mozku, nervozitou, rychlou únavou, zhoršením zraku a zvláště pak akutním zhoršením sluchu a také divnou bolestí zubů, které se přitom zdají být zcela v pořádku.

Ze začátku cítíme chronickou bolest krku spojenou s brněním rukou a později pozorujeme i snížení síly horních končetin.

Anatomické minimum

Pro větší názornost si řekneme něco málo o anatomii krční páteře. Klouby mezi lebkou a prvním krčním obratlem (nosičem - atlasem) jsou ploché. Kloub mezi prvním a druhým krčním obratlem (axisem, čepovcem) má v sobě osten, který vyrůstá z druhého obratle. Díky tomuto spojení můžeme otáčet hlavou tak, jak chceme. Mezi lebkou, prvním a druhým krčním obratlem není chrupavka, což je vynikající konstrukce, ale může způsobit velké potíže.

Složení kostí u obratlů krční páteře se liší od bederní části zad. Krční obratle jsou lehčí, ale snášejí daleko vyšší zátěž než bederní obratle. Mají v sobě unkovertebrální klouby, které jsou pouze u dospělých (nikoli u dětí) a na rentgenovém snímku vypadají jako zvláštní kostní výrůstky (v zadní dolní části těla obratle). V nich může vznikat chronický zánět, který způsobuje bolesti hlavy, velké problémy s pohyblivostí apod.

Pouze v krční páteři jsou obě páteřní cévy (tepny - arterie) uzavřené v kostních tunýlcích, což je sice jejich dobrá ochrana, ale působí to i nemalé problémy. Krční páteř je nebezpečná pro vyhřezlou ploténku anebo spondylolistezu (změnu vzájemné polohy obratlů, způsobenou jejich posunem v důsledku oslabení vazů nebo svalů kolem páteře), protože míšní kanál nemá žádnou rezervu místa.