Reference.

Reference od Radky B.

Zdravím Vás pane Kirchene,

půjdu do toho (koupím od Vás přístroj na obličej "Oli"), lidé mi říkají, jak dobře vypadám. Funguje to.

Na to, že jsem se zhubla, je to pozoruhodné.

Radka B.

Od Jiřiny od roku 2005.

Dobrý den.

Už jsem jednou tento příspěvek psala, ale nemohu teď najít tu diskusi. Sama jsem měla skolisou, něco kolem 30 - 40 stupňů (hrudní a především bederní páteř). Asi nemusím popisovat bolesti a další problémy, jaké jsem měla. Lékaři mi již od 14 let říkali, že s tím nejde nic dělat. Klasická rehabilitace mi opravdu nepomohla a korzet mi naštěstě nepředepsali.

Ve 30 letech mi moje kolegyně doporučila pana doktora Kirchena, který se zabývá manuální terapií. Musím říci,že jsem ze začátku nevěřila, že by existovalo něco, co by mi pomohlo trvale od bolestí zad natož aby esteticky vypadala moje záda zdravě. Po třech 3 terapiích (1 terapie = 15 návštěv, mezi každou terapií je půl roku pauza) mám záda rovná.

Dr. Kirchen, je fyzioterapeut, původem Němec/Rus, ale mluví výborně česky a jeho medicínský diplom je nostrifikován Karlovou univerzitou. Pan doktor provádí manuální terapii a nejen že pomůže od bolesti zad, případně kolen, kyčlí, loktů atd., ale záda přímo narovná. Najdete ho na internetových stránkách www.kirchenvaclav.cz Jinak má ordinaci v Praze v Hostivaři.

Pokud by jste kdokoliv měl zájem můžete se obrátit na můj email, mohu poskytnou další informace a nebo na jeho stránky www.praha10ordinace.cz Samozřejmě, že terapie je placená, protože ji nehradí pojišťovna, ale musím za sebe říci, že to byla jedna z nejlepších investicí v mém životě.

Přeji hodně štěstí a zdraví. J

Eva L. (11. května 2013)

Dobrý den.

Vynikající přístup, během léčby maximálně komunikuje, poradí, je všímavý, zajímá se o pacienta. Po hodinové terapii je člověk jako znovuzrozený, doporučuji všem co mají problémy s pohybovým aparátem.

Eva L.

Od Y.S.

Vážený pane doktore,

nejdříve mi dovolte Vám popřát ještě k vánočním svátkům vše dobré a láskyplné, hodně zdraví Vám a celé rodině. Slíbila jsem napsat něco k mému příběhu uzdravení ramenou, tak se k tomu teď dostávám.

Jak to v našem žití chodí, nemoc těla se po padesátce ohlásí velmi snadno a mnohdy pak s dosti stěžejním průběhem. Vypadalo to nevinně, nějaké přechozené chřipky přeléčené dvoudenní dovolenou, sem tam bolest v pravém rameni, k tomu veliká únava, tak si naordinuji nějaký relax v termálech nebo wellnes a přidávám do kotlíku nemoci další a další polínka. Bolest pravého ramene se velmi rychle prohloubila v omezení pohybu a zánětu kloubu, který jsem víc jak půl roku léčila medicinsky různými léky, později z důvodu urputné bolesti injekcemi, prášky na spaní, rehabilitací. Po víc jak půl roce spíše zhoršování se začalo hlásit rameno levé a doporučení odborného lékaře, že tohle už lze napravit jenom operativně. Inu, chápu když je operace nezbytná, tak jsem jistě pro, ale v mém případě se mi s tím nějak nechtělo souhlasit, a není divu, po obeznámení lékaře jak bude vypadat průběh po operaci a co mne čeká následně, jsem se bála jako malé dítě. Dostala jsem doporučení od kamaráda na pana doktora Kirchena. Na můj dotaz jak a co vlastně s tělem dělá mi kamarád řekl, že jemu bolestivou páteř napravoval obratel po obratli kladívkem a že na mne si asi vezme dlátko a majzlík. Podívala jsem se na webové stránky pana doktora, pečlivě pročítala a protože bolest už mne zatlačila k rozhodnutí buď anebo, objednala jsem se a vyrazila do Prahy. Jak příjemný byl první dojem, když pan doktor vykuknul sám ze dveří své ambulance, s úsměvem pozdravil, podal mi ruku, pozval dále a hned se rychle pouštěl do svého díla. Žádné zdržovačky, hodinu je potřeba dokonale využít v každé minutě, i když ta hodina kolem mne byla dost makačka. Počas narovnávání obratle po obratli jsem se pořád vyptávala co dělá a s čím to dělá a pan doktor na všechno úpřimně a pravdivě odpovídal a vysvětloval. Dokonce se netajil ani svým vlastním životním příběhem, povídal při práci o čemkoliv chcete velmi poutavě a zajímavě. Ty jo, odcházela jsem jako bych už byla OK, tak rychlý účinek jsem tedy nečekala. Nadšení a radost jsem netajila obzvláště po podpoře, že operace není nutná, že tohle se zvládnout dá i jiným způsobem. Doporučil mi nějaká cvičení, brát sušenou hlívu, mumio a magneB6. Do měsíce se mi tak rychle ulevovalo, že jsem si trošku našeptávala, že pan doktor je asi zázračný léčitel, který vyhání nemoci z těla. Objevily se drobné změny a reakce typu putování bolesti pod pravé žebro, nebo v bedrech, ale po telefonické konzultaci s panem doktorem mne vždy uklidnil, že to je přirozený proces. Po měsíci jsem jela na druhou terapii, kdy jsem se s pravým i levým ramenem zlepšila o 50%. Ovšem to bylo trošku z mé pohodlnosti předčasné domýšlení, že už jsem úplně fit. Pan doktor to okamžitě poznal a věděl velmi dobře kde co a jak si ověřit, aby bylo vše podle jeho představ. Po třetí terapii dalšího měsíce jsem z 90% pohyblivá v ramenních kloubech stejně, jen ještě nedotáhnu nejvyšší a nejzadnější místa stejně jako při plném zdraví. V tomto období čekám na terapii s posledním a nejtěžším přístrojem, jak mi pan doktor řekl. Všechny přístroje si pan doktor sám navrhuje, vyrábí a patentuje, nikde jinde je člověk nemůže vyzkoušet.

Děkuji Vám tímto pane doktore, za to jak Vaši odbornost skvěle propojujete s vynalézavostí a radostí, že se dostane dobrého výsledku každému, kdo vás navštíví. Děkuji Vám za lidský, velmi otevřený a plně nasazený přístup. Děkuji Vám za mé obnovené zdraví těla, za příval elánu a radosti z uzdravení. Přeji ať se Vám ve všem dobře daří a vše Vám vychází i v nejtajnějším přání.

Díky. Y.S.